Wisłok Wiśniowa - Victoria Czermin 0:1 (0:0)

Wiśniowa, 23.03.2014 (niedziela) godz. 15.00

Bramka: 0-1 Abramowicz (68', karny)

Victoria Czermin: Petrykowski - Sanecki, Polak, Świst, A.Trzpis - Czaja (Krukowski), Barszcz, Hul, Abramowicz, Pezda-Głodzik (Miłoś)

Udana inauguracja rundy rewanżowej w wykonaniu piłkarzy z Czermina. Victoria odniosła zwycięstwo na  bardzo trudnym terenie w Wiśniowej, skąd w dotychczasowych meczach  nie wywiozła nawet punktu. I był to również rewanż za porażkę na jesieni w Czerminie, kiedy to górą byli zawodnicy Wisłoka. Jedyny gol w dzisiejszych zawodach padł w 68 minucie z rzutu karnego, którego pewnym egzekutorem był Abramowicz. Rzut karny został podyktowany po faulu bramkarza na Głodziku. Zwycięstwo to przedłużyło fantastyczną serię z jesieni pięciu kolejnych zwycięskich meczów Victorii, i to na dodatek z rywalem, który również mógł się pochwalić taką samą serią z jesieni.

KOLEJKA 17

vs

Victoria Czermin - Igloopol Dębica 1:0

Czermin 30.03.2014 (niedziela) godz.11.00. Widzów 480.

Bramka: 1:0 Soboń (10')

Victoria Czermin: Petrykowski - Pezda, Świst, A.Trzpis, Sanecki - Czaja (69' Szrom), Abramowicz, Głodzik, Hul (59 Miłoś) - Polak, Soboń (76' Krukowski)

Kolejny rywal z " górnej półki" odprawiony z kwitkiem. Udana inauguracja wiosennych zmagań ligowych na stadionie w Czerminie. Pogoda i kibice dopisali.
A teraz krótko o samym meczu. Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek, żadna ze stron nie potrafiła zdominować rywala, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zagrożenie pod bramkami stwarzane było przede wszystkim ze stałych fragmentów gry. I własnie w 10 minucie Soboń strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów zaskoczył bramkarza przyjezdnych.
Po zmianie stron do przodu ruszyli goście, a Victoria sporadycznie kontratakowała. Do ostatniego gwizdka arbitra mimo usilnych starań Igloopol nie zdobył bramki, gdyż defensywa Victorii na czele z Petrykowskim  zagrała efektywnie i przede wszystkim skutecznie.

FOTO

KOLEJKA 18

vs

Błękitni Ropczyce - Victoria Czermin 0:0

Ropczyce 05.04.2014 (sobota) godz. 15.00.

Victoria Czermin: Petrykowski - Świst, Trzpis, Sanecki, Polak - Szrom (58' Barszcz), Znajdek (90' Knap), Abramowicz, Soboń, Głodzik - Miłoś (86' Słaby)

Kolejny dobry występ Victorii z rywalem aspirującym do gry w wyższej lidze.  Trzeba jeszcze dla porządku dodać, że Petrykowski jest niepokonany od 810 minut. W pierwszej połowie przewagę optyczną mieli gospodarze, jednak oprócz kilku niecelnych strzałów z dystansu i kilku niezłych wrzutek w pole karne nie mogli nic działać pod bramką Victorii, która w tej części gry stworzyła tylko jedną okazję po akcji Miłosia i strzale Znajdka. Druga połowa przyniosła o wiele więcej emocji, głównie za sprawą Victorii. Tuż po wznowieniu gry Soboń znalazł się w oko w oko z bramkarzem, ale ten świetną interwencją zapobiegł utracie bramki. W odpowiedzi gospodarze w 57 minucie wykonywali rzut wolny z linii pola karnego, ale Petrykowski był na posterunku i nie dał się zaskoczyć. W 68 minucie znów Soboń znalazł się w dobrej sytuacji ale nie trafił czysto w piłkę, ta trafiła do Barszcza, który skierował ją do siatki ale był w tej sytuacji na spalonym. W końcówce znów przewagę osiągnęli Błękitni ale tak jak wcześniej nic z niej nie wynikało. W doliczonym czasie gry jeszcze Soboń próbował zaskoczyć bramkarza z rzutu wolnego z 30 merów, ale i tym razem sztuka ta nie powiodła się i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
W meczu tym zagrali w wyjściowym składzie: Michał Znajdek, Norbert Miłoś i Szczepan Szrom, którzy zastąpili nieobecnych Czaję Pezdę i Hula.

FOTO

KOLEJKA 19

vs

Victoria Czermin - Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1 (1:0)

Czermin 13.04.2014 (niedziela) godz. 11.00. Widzów 250

Bramki: 1:0 Abramowicz (23'), 2:0 Barszcz (66'), 2:1 (90+3)

Victoria: Petrykowski - Sanecki, Świst, Polak, Pezda -  Znajdek (59' Szrom), Czaja, Abramowicz, Barszcz, Soboń - Miłoś (80' Krukowski)

Statystyki przedmeczowe:

• Sokół Kolbuszowa na wiosnę zdobył tyle samo punktów co Victoria. Obie drużyny na wiosnę nie straciły gola
  • Sokół Kolbuszowa jest niepokonany od 6 kolejek, a Victoria od 9 kolejek
  • Sokół Kolbuszowa po 18 kolejkach ma dokładnie tyle samo punktów na koncie co Victoria
  • Sokół Kolbuszowa ma najlepszy atak w lidze (41 goli) a Victoria najlepszą obronę (7 straconych goli na boisku)

Victoria podtrzymuje świetną passę! Mecz rozpoczął się od obustronnego badania się, po czym przewagę na boisku osiągnęli goście z Kolbuszowej, którzy ogólnie w całym meczu byli zespołem więcej i lepiej operującym piłką. Mimo przewagi przyjezdni nie stworzyli sobie dobrych okazji. Victoria pierwszą groźną akcję skonstruowała w 22 minucie, której efektem był rzut rożny. Polak idealnie zacentrował na długi słupek, gdzie nie pilnowany Abramowicz strzałem głową z ostrego kąta skierował piłkę do siatki. Po zmianie stron goście przycisnęli jeszcze bardziej, a Victoria starała się wyprowadzać kontry. Najpierw w 63 minucie poprzeczka uchroniła gości od utraty bramki, piłkę starał się dobić Barszcz, jednak spudłował. Chwilę potem właśnie Barszcz utonął w objęciach kolegów, po golu jakich nie ogląda się zbyt wiele na piłkarskich stadionach. Barszcz rozpoczął indywidualną akcję z około 40 metra, minął 4 rywali i posłał piłkę obok wybiegającego bramkarza. Była to niewątpliwie akcja tego meczu. Potem wynik mogli podwyższyć Szrom (65'), Soboń (69') i Krukowski (85'), ale sztuka ta nie powiodła się mimo dobrych okazji. Goście , którzy zagrali naprawdę niezłe zawody zdobyli honorowe trafienie w doliczonym czasie gry bo bardzo ładnym strzale zza 16 metra, po którym Petrykowski był bez szans.

• W ostatnich 3 meczach pomiędzy Victorią a Raniżowem padły 2 remisy 0:0 i raz wygrała Victoria 2:0

Victoria Czermin zremisowała bezbramkowo z Raniżovią w meczu 20 kolejki dębickiej okręgówki. Tym samym Victoria kontynuuje passę meczów bez porażki, był to już 11 kolejny mecz, w którym rywalom nie udało się pokonać piłkarzy Czermina.

KOLEJKA 21

vs

Victoria Czermin - Lechia Sędziszów Małopolski 0:1 (0:0)

Czermin 27.04.2014 (niedziela) godz.17.00. Widzów 300.

Bramka: 0:1 (84')

Victoria: Petrykowski - Pezda, Świst, Trzpis, Szrom - Czaja (66 Krukowski), Abramowicz, Polak, Hul, Głodzik - Miłoś (81 Knap)

Lider z Sędziszowa przerwał piękną passę Victorii, która zanotowała serię 11 meczów bez porażki i straciła tylko 1 bramkę. Trzeba przy tym powiedzieć, że wygrana gości była zasłużona, gdyż w przekroju całego meczu Lechia była zespołem lepszym. Pochwały należą się też Victorii, która do końcowych minut grała skutecznie w defensywie i dopiero w 83 minucie została pokonana przez Sędziszowian. Wcześniej w 36 minucie Petrykowski obronił strzał z dystansu przenosząc piłkę nad poprzeczką, zaś w 41 minucie goście trafili w doskonałej sytuacji w poprzeczkę. Po zmianie stron w 51 minucie strzał Polaka z rzutu wolnego z trudem obronił bramkarz przyjezdnych. W 75 minucie Krukowski strzelał  z głowy, ale bramkarz Lechii był na posterunku. Potem przewaga gości rosła z minuty na minutę i w 83 minucie padła jedyna bramka meczu. W samej końcówce było sporo emocji ale Victoria nie zdołała już na tę bramkę odpowiedzieć.

FOTO

KOLEJKA 22

h vs

Chemik Pustków - Victoria Czermin 0:0

Pustków Osiedle, 01.05.2014 (czwartek) godz. 18.00

Victoria: Petrykowski - Sanecki, Pezda, Trzpis, Świst - Czaja (60 Szrom), Abramowicz, Polak, Krukowski (80 Hul), Głodzik - Miłoś

Victoria zremisowała bezbramkowo w wyjazdowym meczu z Chemikiem Pustków. Z przebiegu spotkania jest to wynik sprawiedliwy, obie jedenastki stworzyły zaledwie kilka sytuacji na zdobycie bramki. Najlepszą miał gracz Chemika Gawęda, który uderzał z kilku metrów, ale Petrykowski wykazał się refleksem i zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Victoria najlepszą szansę na gola miała z rzutu wolnego, którego egzekutorem był Świst. Po jego kąśliwym strzale Kochan z trudem sparował piłkę na rzut rożny.

FOTO

KOLEJKA 23

vs

Victoria Czermin - Czarni Trześń 3:1 (2:0)

Czermin 04.05.2014 (niedziela) godz.11.00. Widzów 250

Bramki: 1:0 sam. (14'), 2:0 Głodzik (35'), 3:0 Głodzik (64'), 3:1 (71')

Victoria: Petrykowski - Sanecki, Świst, Trzpis, Pezda - Słaby (74' Znajdek), Polak, Krukowski, Szrom (67' Hul) - Głodzik, Miłoś (87' Knap)

Victoria pewnie sięgnęła po komplet punktów w meczu z Czarnymi Trześń. W pierwszej połowie gospodarze zaimponowali skutecznością. Mianowicie oddali jeden strzał na bramkę autorstwa Głodzika, a na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Wcześniej bowiem goście stracili bramkę po samobójczym trafieniu. Po przerwie wynik na 3:0 podwyższył mający swój dzień Głodzik. Ambitnie grający przyjezdni zdobyli honorowe trafienie w 71 minucie, na więcej nie pozwoliła dobrze grająca defensywa Victorii.

FOTO

KOLEJKA 24

vs

Monis Bielowy - Victoria Czermin 0:0

Bielowy 11.05.2014 (niedziela) godz. 11.00.

Victoria: Petrykowski - Sanecki, Pezda, Polak, Świst - Czaja, Abramowicz, Głodzik, Znajdek, Hul - Krukowski

Była to rywalizacja sąsiadów z ligowej tabeli w związku z tym mecz miał wyrównany przebieg, z tym że gospodarze grali bardziej agresywnie i mieli więcej okazji do zdobycia goli. Najlepsza defensywa w lidze na czele z Petrykowskim nie pozwoliła na utratę bramki i Victoria przywiozła z wyjazdu jeden punkt.

KOLEJKA 25

vs

Victoria Czermin - Pogórze Wielopole Skrzyńskie 0:1 (0:0)

Czermin 18.05.2014 (niedziela) godz.11.00. Widzów 150

Bramka: 0:1 (90+1)

Victoria: Petrykowski: Pezda (2' Znajdek), Polak, Krukowski, Szrom -  Słaby, Abramowicz, Hul, Trzpis - Głodzik (60' Czaja), Miłoś

Sensacja w Czerminie. Skazani na porażkę goście wywieźli 3 punkty. Pierwsza połowa można powiedzieć, że odbyła się. Emocje zaczęły się w drugiej. Victoria po zmianie stron ruszyła do przodu, a przyjezdni mieli duże trudności z wyjściem z własnej połowy. Na domiar złego dla Pogórza, w 56 minucie ich zawodnik obejrzał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji opuścił plac gry. Wtedy dominacja Victorii była już przygniatająca. Cóż jednak z tego, skoro na bakier było ze skutecznością. Jeżeli nie strzela się w takiej sytuacji jaką miał w 65 minucie Czaja, który zastąpił kontuzjowanego Głodzika, to mecz może potoczyć się różnie. W zasadzie nic nie zapowiadało porażki Victorii. A jednak, prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki popełniony przez Krukowskiego i goście oddali jedyny celny strzał w tym meczu, za to taki, którego Petrykowski nie był w stanie wybronić. Ten gol przedłuża jednocześnie nadzieje Pogórza na pozostanie w gronie piątoligowców.

FOTO

KOLEJKA 26

vs

Zryw Dzikowiec - Victoria Czermin 1:0 (0:0)

Dzikowiec, 25.05.2014 (niedziela) godz. 16.00

Bramka: 1:0 (80')

KOLEJKA 27

vs

Victoria Czermin - Start Wola Mielecka 0:2 (0:1)

Czermin 01.06.2014 (niedziela) godz. 11.00. Widzów 250.

Bramki: 0:1 (19', k.), 0:2 Bierzyński (75')

Victoria: Petrykowski - Świst, Sanecki ( 72' Słaby), Trzpis, Pezda - Krukowski (52' Soboń), Polak, Abramowicz, Barszcz (66' Hul) - Głodzik, Miłoś

Victoria uległa na własnym stadionie rywalowi zza miedzy. I trzeba przyznać że takie rozstrzygnięcie meczu jest sprawiedliwe, bowiem piłkarzom Czermina brakowało tego wszystkiego co akurat mieli goście z Woli Mieleckiej. Przede wszystkim (ale nie tylko) chodzi o napastnika, który wie jak zgubić krycie dwóch stoperów, zastawić piłkę, w końcu najważniejsze z zimną krwią posłać piłkę do siatki przeciwnika. Takim właśnie w dzisiejszym spotkaniu okazała się Grzegorz Bierzyński. Najpierw w 19 minucie wywalczył rzut karny zamieniony pewnym strzałem na bramkę przez kolegę z drużyny a potem w 75 minucie wykorzystał błędy defensywy Victorii i lobem posłał piłkę do siatki ustalając wynik meczu. Victoria owszem próbowała walczyć, ale zabrakło skuteczności i "tego czegoś" co funkcjonowało na początku zmagań ligowych na wiosnę.

FOTO

KOLEJKA 28

vs

Tempo Cmolas - Victoria Czermin 1:3 (1:2)

Cmolas, 08.06.2014 (niedziela) godz. 12.00

Bramki dla Victorii: 2 x Głodzik, Polak

KOLEJKA 29

vs

Victoria Czermin - Brzostowianka Brzostek 2:2

Czermin 14.06.2014 (sobota) godz. 17.00

Bramki: 0-1 (15'), 1:1 Głodzik (20), 1:2 (63), 2:2 Petrykowsk (81')

Victoria: Burakowski - Sanecki, Szrom, Świst - Knap, Abramowicz, Głodzik, Soboń, Barszcz - Polak, Miłoś (75 Petrykowski)

W ostatnim meczu sezonu rozgrywanym na własnym stadionie, Victoria zremisowała z Brzostkiem 2:2. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a Victoria skutecznie goniła wynik. Na uwagę zasługuje drugi gol zdobyty przez Petrykowskiego, który w tym meczu zagrał na nietypowej dla siebie pozycji napastnika i w tej roli spisał się równie dobrze jak na bramce.