Brzostowianka Brzostek - Victoria Czermin 0:2 (0:0)

Victoria: Petrykowski - Cisło, P.Pezda, A.Trzpis, Świst - Abramowicz (80' N.Czaja), Krężel (60' J.Trzpis), Polak, Buda (87' K.Czaja) - Bierzyński (70' Soboń), Ciuła

Victoria Czermin - Czarnovia Czarna 1:1 (1:0)

Czermin, 26.03.2016 (sobota) godz.11.00. Widzów 100.

Bramki: 1-0 Cisło (10') 1-1 (k.,66')

Victoria: Petrykowski - Cisło, A.Trzpis, P.Pezda, Juras - Abramowicz, Polak, Krężel (62' Soboń), Buda - Ciuła, Bierzyński (75' J.Trzpis)

Tylko remis Victorii w pojedynku z niżej notowaną Czarnovią na inaugurację zmagań w rundzie rewanżowej. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych przy padającym deszczu i temperaturze 6 stopni w związku z tym nie było to porywające widowisko. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy. Już w 10 minucie po dośrodkowaniu Ciuły z rzutu wolnego zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych. Najwięcej zimnej krwi zachował Cisło i strzałem z 5 metrów dał prowadzenie Victorii. Goście odpowiedzieli w 14 minucie, kiedy to ładnie rozegrali rzut wolny, na szczęście strzał napastnika Czarnovii był sa słaby aby zaskoczyć Petrykowskiego. Victoria w dalszej części gry miała szanse na podwyższenie rezultatu. W 35 minucie dobrej okazji nie wykorzystał Buda, a dobitka jego strzału w wykonaniu Polaka wylądowała na poprzeczce. Po zmianie stron gra się nieco wyrównała i goście śmielej zaatakowali bramkę Petrykowskiego. W 52 minucie mieli świetną okazję na zdobycie wyrównującego gola, ale napastnik Czarnej fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam. W 56 minucie o mały włos nie padła bramka samobójcza, po nieporozumieniu defensora gości z bramkarzem piłka minęła słupek o kilka centymetrów. Czarnovia wyrównała w 66 minucie egzekwując karnego podyktowanego za faul Pezdy w sumie niegroźnej sytuacji. Od tego momentu Victoria ruszyła do zdecydowanych ataków a goście groźnie kontrowali. W 78 minucie Arek Trzpis miał doskonałą okazję na bramkę, jego strzał z bliska wybił z linii bramkowej obrońca przyjezdnych. W 84 minucie po centrze Ciuły piłka trafiła w słupek, znów zabrakło do szczęścia kilku centymetrów i mecz zakończył się podziałem punktów.

Za tydzień bardzo ciekawie zapowiadający się mecz z Igloopolem Dębica, miejmy nadzieję że pogoda będzie łaskawsza i szczęście tym razem będzie po stronie Victorii.

FOTO

KOLEJKA 18

vs

Igloopol Dębica  - Victoria Czermin  3:0 (2:0)

Dębica, 02.04.2016 (sobota). Widzów 150.

Bramki: 1:0 (41',k.) 2:0 (45') 3:0 (90')

Victoria: Petrykowski - Świst, Polak, Cisło, A.Trzpis - P.Pezda (69' Myjak), Abramowicz, Soboń, Buda - Ciuła (65' Krężel), Bierzyński

W pojedynku dwóch drużyn, które zajmują czołowe miejsca w tabeli lepsi okazali się piłkarze Igloopolu i wygląda na to, że to właśnie oni będą głównym rywalem Sokoła Kolbuszowa w walce o awans. Mecz rozpoczął się od minuty ciszy upamiętniającej tragicznie zmarłych w zeszłą sobotę piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy wszyscy związani byli ze Stalą Mielec. Początek meczu był niezły w wykonaniu Victorii, która jako pierwsza stworzyła sytuacje strzeleckie. W 8 minucie w zamieszaniu podbramkowym obrońca miejscowych wybił piłkę na rzut rożny, futbolówka minęła słupek o kilka centymetrów.W 33 minucie Polak z rzutu wolnego uderzył z 30 metrów, bramkarz Igloopolu ładną paradą sparował piłkę na rzut rożny. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze stworzyli pierwszą dobrą okazję, w sytuacji sam na sam z Petrykowskim napastnik Igloopolu  nie trafił w bramkę. W 41 minucie sędzia podyktował mocno wątpliwą jedenastkę. Arbiter dopatrzył się mianowicie  przytrzymywania w polu karnym niezgodnego z przepisami. Jedenastkę  zamieniono pewnym strzałem na bramkę. Po objęciu prowadzenia gospodarze wykorzystali dekoncentrację  Victorii po utracie gola i tuż przed samą przerwą podwyższyli prowadzenie. Najpierw mocny strzał obronił Petrykowski, ale wobec dobitki z kilku metrów był bezradny. Po zmianie stron Victoria nie mająca nic do stracenia ruszyła do bardzie zdecydowanych ataków, ale kosztem narażenia się na groźne kontrataki. Pierwszy taki miał miejsce w 49 minucie, Brzostowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. W 51 minucie bramkarz Igloopolu niepewnie interweniował przed polem karnym, Bierzyński w tej sytuacji wywalczył tylko rzut rożny. W 77 minucie Soboń z rzutu wolnego uderzył pod poprzeczkę, bramkarz gospodarzy był znowu górą i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Napór Victorii powinien w końcu zakończyć się trafieniem w 85 minucie. Wtedy to Bierzyński był faulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Abramowicz i znów bramkarz miejscowych był górą i nie dał się pokonać. Można podsumować ten mecz krótko: jak nie idzie to nie idzie. Za to gospodarze w ostatniej minucie meczu po kolejnej z kontr zdobyli 3 gola i przypieczętowali swoje zwycięstwo.

FOTO

FOTO 2

KOLEJKA 19

vs

Victoria Czermin - Radomyślanka Radomyśl 1:1 (0:0)

Czermin, 10.04.2016 (niedziela) godz. 11.00. Widzów 200.

Bramki: 1-0 Soboń (55') 1-1 (67')

Victoria: Petrykowski - Świst, A.Trzpis, Cisło, P.Pezda - Buda (84' Myjak), Abramowicz, Polak, Juras (45' Bierzyński) - Krężel (76' J.Trzpis), Soboń

Podział punktów w pojedynku z lokalnym rywalem z Radomyśla. Kibice przybyli dość licznie na stadion w Czerminie mogli być zadowoleni ponieważ obejrzeli ciekawy, toczony w szybkim tempie mecz, obfitujący w sporo spięć i bardzo dużo walki. Pierwsza połowa należała do Victorii, jednak zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszą sytuację Victoria stworzyła w 5 minucie, strzał Cisły z głowy z bliska obronił bramkarz przyjezdnych. W 14 minucie szczęścia próbował Abramowicz, ale jego strzał głową nieznacznie minął słupek. W 30 minucie strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów Soboń sprawił dużo kłopotów golkiperowi Radomyślanki ale ten był na posterunku. Najlepszą okazję Victoria miała w 39 minucie po klasycznej kontrze. Podanie Krężela przeciął defensor gości  a odbitą piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę na róg wybił dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Radomyśla. Po zmianie stron Victoria kontynuowała ataki. W 55 minucie dopięła swego. Soboń w zamieszaniu podbramkowym mocnym wolejem pod poprzeczkę dał prowadzenie Victorii. Po stracie gola nie mający nic do stracenia goście zaczęli grać bardziej ofensywnie i w 67 minucie doprowadzili do wyrównania. Zawodnik Radomyśla oddał chyba strzał życia. Z ponad 30 metrów posłał bombę na bramkę Petrykowskiego i piłka wylądowała w samym okienku. Potem obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bliżsi tego byli gracze Czermina. W 84 minucie słupek uratował gości po strzale Bierzyńskiego z bliskiej odległości. Potem przyjezdni mieli swoją szansę lecz napastnik gości po precyzyjnej wrzutce nieczysto trafił piłkę głową. Piłkę meczową w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry miał Soboń jednak minimalnie chybił strzelając z 10 metra i mecz zakończył się remisem.

FOTO

KOLEJKA 20

vs

Chemik Pustków - Victoria Czermin 0:0

Pustków Os., 16.04.2016 sobota, godz. 16.00. Widzów 100

Victoria: Petrykowski - P.Pezda, A.Trzpis, Cisło, Świst - Polak, Abramowicz, Buda (82' Myjak), Ciuła (63' Czaja) - Bierzyńsk (68' Głodzik)i, Soboń (82' J.Trzpis)

Na remis w Pustkowie. Był to już trzeci nierozstrzygnięty wynik meczu z udziałem Victorii w pięciu wiosennych rozegranych spotkaniach . Rywalizacja z Chemikiem zawsze należała do ciężkich i tak też było tym razem. W zasadzie cały mecz to walka w środku pola o wypracowanie sobie jakiś pozycji strzeleckich, a tych przez 90 minut nie było zbyt wiele. Groźniejsze stworzyli zawodnicy gospodarzy. W 26 minucie Balasa po rzucie rożnym z bliska trafił w boczną siatkę, ale był mocno naciskany przez Śwista. Dwie minuty później Soboń i Buda sprawdzili formę bramkarza Chemika, ten obronił strzały z pola karnego bez większych problemów. W 33 minucie miejscowi mieli najlepszą okazję bramkową. Mocny strzał napastnika Chemika z 10 metrów wylądował na poprzeczce. Po zmianie stron pierwsi zaatakowali gospodarze. W 55 minucie obrońca Victorii  wybił piłkę zmierzającą do bramki po ładnym strzale głową jednego z zawodników Chemika. W końcówce meczu Victoria zaatakowała bardziej zdecydowanie i w 80 minucie w zamieszaniu po dośrodkowaniu Polaka bliski strzelenia gola był Arek Trzpis, ale nie zdołał skierować piłki do siatki oddając instynktowny strzał z kilku metrów i mecz zakończył się w sumie chyba sprawiedliwym podziałem punktów.

FOTO

KOLEJKA 21

Victoria Czermin - Wilga Widełka 5:1 (2:0)

Czermin, 24.04.2016 (niedziela) godz.11.00. Widzów 100.

Bramki: 1-0 Soboń (18'), 2-0 Ciuła (37'), 3-0 Ciuła (53'), 3-1 (63') 4-1 Bierzyński (75') 5-1 Bierzyński (81')

Victoria: Petrykowski - A.Trzpis, Cisło, Świst, P.Pezda - Abramowicz, Krężel, Buda (80' Myjak), Czaja (60' Bierzyński) - Ciuła, Soboń (88' Pękala)

Przekonujące zwycięstwo Victorii w pojedynku z sąsiadem z ligowej tabeli z Widełki. Na taki mecz kibice Czermina musieli poczekać do 6 kolejki. Wcześniej Victoria nie grała źle, ale zawsze brakowało tego czegoś. Tym razem zawodnicy Czermina  można powiedzieć odblokowali się i zaaplikowali rywalom aż 5 bramek. Worek z golami otworzył Soboń, który przeprowadził ładną indywidualną akcję zakończoną precyzyjnym strzałem przy słupku. Goście próbowali zaatakować, ale w 37 minucie nadziali się na kontrę. Świst doskonałym prostopadłym zagraniem uruchomił Ciułę, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Widełki Królem. Po zmianie stron goście prowadzeni przez doświadczonego Stanisława Prusia nie zmienili swojego stylu gry z pierwszej części, grali dość wysoko, co umożliwiało wychodzenie z szybkimi kontrami piłkarzom miejscowych. W 53 minucie jedna z nich zakończyła się drugim trafieniem Ciuły. Goście odpowiedzieli trafieniem z 63 minuty, kiedy to Petrykowski był bez szans po mocnym  woleju z kilkunastu metrów. Na końcówkę meczu na boisku zameldował się najskuteczniejszy zawodnik Victorii Grzegorz Bierzyński. Swoją obecność zaznaczył dwoma golami. W 75 minucie przyjął piłkę na 12 metrze będąc plecami do bramki, natychmiast obrócił się i po płaskim strzale w długi róg Król po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. W 81 minucie Bierzyński wykorzystał dokładne dośrodkowanie Abramowicza i strzałem głową z kilku metrów ustalił wynik tego meczu.
W trakcie spotkania trwała zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Krystiana Pydycha zorganizowana przez młodzież i opiekunów Gimnazjum w Czerminie oraz klub LKS Victoria Czermin. Mamy nadzieję, że zebrane środki pomogą Krystianowi w szybkim powrocie do zdrowia, czego wszyscy gorąco mu życzymy.

FOTO

KOLEJKA 22

vs

Zryw Dzikowiec - Victoria Czermin 0:6 (0:1)

Dzikowiec, 01.05.2016, (niedziela), godzina 17.00

Bramki: 0-1 Bierzyński, 0-2 Bierzyński, 0-3 A.Trzpis, 0-4 Ciuła, 0-5 Bierzyński, 0-6 Myjak

Kolejne wysokie i bezdyskusyjne zwycięstwo Victorii. Gospodarze bronili się długo w pierwszej połowie meczu. Pierwszy gol autorstwa Bierzyńskiego padł tuż przed przerwą. Po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. Na 2-0 podwyższył świetnie ostatnio dysponowany Bierzyński. Bramka na 3-0 to przytomne zachowanie się w polu karnym A.Trzpisa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Potem karnego nie wykorzystał Buda, ale kolejna jedenastka została zamieniona na bramkę przez duet Abramowicz-Ciuła. Golem na 5-0 Bierzyński skompletował hattricka a wynik ustalił Myjak wykorzystując sytuację sam na sam. Kolejny mecz już we wtorek. Rywalem rozpędzonej Victorii będzie Kaskada Kamionka.

KOLEJKA 23

vs

Victoria Czermin - Kaskada Kamionka 2:1 (1:1)

Czermin, 03.05.2016 (wtorek), godz.11.00. Widzów 200.

Bramki: 1-0 Bierzyński (29'), 1-1 (38',k.), 2-1 Ciuła (77')

Victoria: Petrykowski - Świst, Buda, A.Trzpis, Cisło - Polak, Soboń, Krężel (68' Czaja), Myjak - Bierzyński, Ciuła

Kolejne trzy punkty na koncie piłkarzy Victorii, tym razem zdobyte w meczu, w którym rywal Victorii postawił trudne warunki. Polegały one głównie na obronie własnej bramki i gospodarzom naprawdę ciężko było stwarzać sytuacje podbramkowe. Paradoksalnie jeśli idzie o przyjezdnych to znacznie lepiej zagrali oni w drugiej części meczu która przegrali, w pierwszej bowiem wyjścia piłkarzy Kamionki na połowę Czermina można było policzyć na palcach jednej ręki. Najpierw po bardzo ładnej akcji na prowadzenie wyszła Victoria. Soboń idealnie obsłużył Bierzyńskiego, a najskuteczniejszy snajper Victorii nie miał żadnych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Jeden z nielicznych wypadów Kaskady na połowę Czermina zakończył się dla nich sukcesem. Buda w dość przypadkowych okolicznościach sfaulował w polu karnym napastnika gości a jedenastka została zamieniona na gola bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę. Druga połowa to jak wcześniej nadmieniłem zdecydowanie lepsza postawa piłkarzy Kamionki, którzy mieli nawet swoje szanse na objęcie prowadzenia lecz w decydujących momentach wybierali złe rozwiązania akcji. Victoria natomiast cały czas napierała i dążyła strzelenia bramki ale za wiele sytuacji sobie nie stworzyła. W 48 minucie próbował Myjak, w 49 minucie Krężel uderzył mocno z 16 metrów ale minimalnie obok słupka. W końcu ataki gospodarzy przyniosły efekt. W 77 minucie Ciuła egzekwował rzut rożny i dobrze uderzona piłka wpadła bezpośrednio do bramki. Potem jeszcze raz Ciuła mógł wpisać się na listę strzelców lecz za długo zwlekał z oddanie strzału i szansa przepadła. W sumie zasłużone zwycięstwo Victorii, ale po ciężkim boju.

FOTO

KOLEJKA 24

vs

Monis Bielowy - Victoria Czermin 2:1

Strzegocice, 08.05.2016 (niedziela), godz.14.00

Bramki: 1-0 Lesiak (8'), 1-1 Polak (29'), 2-1 Lesiak (38')

Victoria: Petrykowski - Juras, Cisło, P.Pezda, Buda - Abramowicz, Polak, Krężel, Myjak (80' Pękala) - Głodzik, Czaja

KOLEJKA 25

vs

Victoria Czermin - LKS Ostrów 4:0 (2:0)

Czermin, 15.05.2016 (niedziela) godz. 11.00. Widzów 150.

Bramki: 1-0 Ciuła (13'), 2-0 A.Trzpis (35'), 3-0 Głodzik (64'), 4-0 Soboń (76' )

Victoria: Petrykowski - Cisło, P.Pezda (88' Pękala), A.Trzpis, Świst - Buda (74' Krukowski), Polak, Abramowicz, Czaja (67' Juras) - Krężel (50' Soboń), Ciuła (58' Głodzik)

Pewne i przekonujące zwycięstwo Victorii w meczu z czerwoną latarnią z Ostrowa. Piłkarze przyjezdnych w meczu z Czerminem byli tylko tłem i zdecydowanie ustępowali pod każdym względem piłkarzom gospodarzy. Ci potwierdzili tę przewagę czterema trafieniami. Worek z bramkami otworzył w 13 minucie meczu Ciuła obsłużony doskonałym długim podaniem z głębi pola przez Śwista. Druga bramka padła po rzucie rożnym egzekwowanym przez Ciułę. Pięknym strzałem głową w długi róg popisał się Arek Trzpis. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal zdecydowanie dominowała Victoria. W 64 minucie wprowadzeni po przerwie zawodnicy zdobywali kolejne bramki. Najpierw w 64 minucie Głodzik wykończył indywidualną szarżę Sobonia, a wynik ustalił właśnie Soboń wykorzystując błąd w defensywie gości.

KOLEJKA 26

vs

Czarni Trześń - Victoria Czermin 1:2 (1:0)

Trześń, 21.05.2016 (sobota) godz.17.00. Widzów 100.

Bramki: 1-0 (5'), 1-1  Głodzik (75' ), 1-2 Polak (83')

Victoria: Petrykowski - Juras, A.Trzpis, Świst, P.Pezda - Ciuła (46' Krężel), Abramowicz, Polak, Buda - Bierzyński, Głodzik

W meczu tym sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło: niewykorzystane sytuację się mszczą. Boleśnie przekonali się o tym piłkarze Czarnych. Mecz rozpoczął się po ich myśli gdyż już po kilku minutach  objęli oni prowadzenie wykorzystując nieporozumienie w defensywie Victorii. To ustawiło mecz w ten sposób, że gospodarze mogli nastawić się na grę z kontry. Kilka takich kontrataków powinno zakończyć się bramkami dla Czarnych, na szczęście dla Victorii jednak Czarni skutecznością nie grzeszyli. I to zemściło się w ostatnich minutach meczu. Najpierw wyrównujące trafienie zaliczył Głodzik, a kilka minut później gospodarzy dobił centrostrzałem Polak i trzy punkty pojechały do Czermina.

vs

Victoria Czermin - Sokół Kolbuszowa Dolna  1:0 (0:0)

Czermin, 29.05.2016 (niedziela) godz.11.00. Widzów 200.

Bramka: 1-0 Soboń (54')

Victoria: Petrykowski - P.Pezda, A.Trzpis, Świst, Polak - Ciuła (5' Myjak), Buda, Abramowicz (90' Pękala), Krężel - Soboń, Bierzyński

Victoria Czermin pokonała przed własną publicznąścią Sokół Kolbuszowa i tym samym gościom pozostały już tylko matematyczne szanse na awans, gdyż liderujący Igloopol Dębica na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu ma 5 punktów przewagi nad piłkarzami z nad Nilu i do awansu dębiczanom wystarczy zdobycie 1 punktu a rywali raczej najmocniejszych Igloopol nie ma. Mecz w Czerminie toczył się pod dyktando przyjezdnych ponieważ to oni musieli zainkasować trzy punkty żeby zachować jeszcze cień nadziei na awans. Z przewagi tej niewiele wynikało, bo bardzo dobrze grała defensywa Victorii kierowana przez Polaka i Trzpisa a w bramce nie do pokonania był Petrykowski. Czermin grał z kontry i jedna z nich zakończyła się sukcesem. W 54 minucie Soboń przeprowadził solową akcję zapoczątkowaną w środkowej strefie boiska. Naciskany jeszcze przez obrońcę oddał techniczny mierzony strzał obok interweniującego bramkarza i jak się później okazało było to trafienie na wagę trzech punktów w tym ciekawym meczu.

KOLEJKA 29

vs

Lechia Sędziszów Małopolski - Victoria Czermin 4:0 (0:0)

Sędziszów Małopolski 04.06.2016 , sobota, godz. 17.00

Bramki: 1-0 Potwora (58', k.) 2-0 Potwora (62') 3-0 Branas (65') 4-0 Szeliga (90')

Czerwona kartka: Petrykowski (56') za faul w polu karnym w sytuacji sam na sam

Victoria: Petrykowski - Pękala, Polak, Świst, A.Trzpis - Abramowicz, Buda, Czaja, Soboń - Krężel, Bierzyński

KOLEJKA 30

vs

Victoria Czermin - Raniżovia Raniżów 1:0 (0:0)

Czermin, 11.06.2016 (sobota) godz. 17.00. Widzów 100.

Bramka: 1-0 Bierzyński (47')

Victoria: Myjak - Buda, A.Trzpis, Świst, Polak - N.Czaja, Głodzik, Krężel (64' Pękala), Abramowicz - Ciuła (73' K.Czaja), Bierzyński

W ostatnim meczu sezonu Victoria pokonała spadkowicza z Raniżowa 1-0. Bramki Czermina od pierwszego gwizdka bronił Mateusz Myjak i spisał się zupełnie dobrze, choć przeciwnik nie postarał się specjalnie o nadmiar pracy między słupkami. Victoria mogła ten mecz wygrać znacznie wyżej lecz szwankowała skuteczność. W pierwszej połowie kilka razy kibice widzieli już piłkę w siatce Raniżova, ale ta jakoś nie mogła tam trafić. Najlepszą okazję na bramkę miał Abramowicz w 25 minucie, kiedy to podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze. Bramkarz gości spisał się jednak wyśmienicie doskonale wyczuwając intencje strzelca i wybił piłkę na rzut rożny. Po zmianie stron w końcu Victoria dopięła swego. Bierzyński w swoim stylu w polu karnym zrobił to co należało zrobić i Czermin strzelił jak się później okazało jedyną bramkę w tym spotkaniu. Okazje na zmianę wyniku miały później obie drużyny, w 53 minucie Abramowicz trafił w poprzeczkę, a w końcówce meczu poprzeczkę Czermina ostemplował zawodnik gości.