KOLEJKA 1

vs

Kaskada Kamionka - Victoria Czermin 1:5 (0:4)

Kamionka, 12.08.2017, sobota godz. 17.00.

Bramki: 0-1 Polak, 0-2 Arek Trzpis, 0-3 Kuba Trzpis, 0-4 Kuba Trzpis, 0-5 Kłos, 1-5

Victoria: Petrykowski - Purski, A.Trzpis, Świst, Warenda - Polak, Abramowicz, Czaja (65 Krężel), Kłos (75 Juras - Ciuła (70 Bierzyński, J.Trzpis (60 Głodzik)

Ruszyły zmagania ligowe w sezonie 2017/2018 w dębickiej okręgówce. W pierwszym meczu Victoria zmierzyła się z beniaminkiem Kaskadą Kamionka na boisku rywala. Wiadomo, że pierwszy mecz stanowi swego rodzaju niewiadomą. Podopieczni nowego trenera Arkadiusza Gery spisali się bardzo dobrze pokazując, że i w tym sezonie tak jak w poprzednich latach należeć będą do ścisłej czołówki dębickiej okręgówki.
Pierwszą bramkę dla Victorii zdobył Damian Polak strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów, po którym piłka po rykoszecie znalazła drogę siatki. Kolejna bramka padła również po stałym fragmencie gry, tym razem po rzucie rożnym celnym uderzeniem popisał się Arek Trzpis. W końcówce pierwszej połowy dwa trafienia zaliczył Kuba Trzpis i z pewnym wysokim prowadzeniem piłkarze Czermina schodzili na przerwę. Po zmianie stron piątego gola strzelił Kłos, gospodarze odpowiedzieli na to tylko jednym trafieniem w samej końcówce meczu.

W przyszłą niedzielę Victoria zmierzy u siebie  się z kolejnym z beniaminków drużyną Kolorado Wola Chorzelowska.

KOLEJKA 2

vs

Victoria Czermin - Kolorado Wola Chorzelowska 1:0

Czermin, 20.08.2017, niedziela godz. 11.00. Widzów 100

Bramka: 1-0 Tomasz Abramowicz (39')

Victoria: Petrykowski - Warenda, A.Trzpis, Świst, Purski - Kłos (86' Krężel), Polak, Abramowicz (90 Głodzik), Ciuła (70' Bielik), Juras (65' Czaja) - J.Trzpis (54' Soboń)

Deszczowa inauguracja sezonu na stadionie w Czerminie. Nieustannie padający deszcz od sobotniego wieczora sprawił, że płyta boiska w Czerminie nie była w najlepszym stanie, miejscami zalegały kałuże wody. Z pewnością odbiło się to na poczynaniach obydwu zespołów, które nie pokazały tego na co je stać w normalnych warunkach. Najlepej ze wszystkich zawodników do tych warunków przystosował się Abramowicz i to za jego sparwą pod bramką byłego zawodnika Victorii Bartka Jemioły było największe zagrożenie. Pierwsza doskonała sytuacja miała miejsce w 20 minucie. Po szybkim rozegraniu piłki Abramowicz z kilkunastu metrów nie trafił w bramkę. Ale pod koniec pierwszej połowy było już znacznie lepiej. Swietne dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu Śwista trafiło na głowę Abramowicza, który precyzyjnym strzałem w długi róg strzelił jak się później okazało gola na wagę trzech punktów. Po zmianie stron Abramowicz chciał skopiować swój wyczyn, lecz tym razem piłka po centrze z rożnego Sobonia i uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Goście grali ambitnie do końca szukając szans na zdobycie bramki, ale w tych trudnych warunkach nie stworzyli w zasadzie żadnej okazji z gatunku stuprocentowych, choć kilka razy było groźnie pod bramką Petrykowskiego. W sumie w meczu,w którym w roli głównej wystąpiła pogoda zwycięsko wyszła Victoria odprawiając z kwitkiem kolejnego beniaminka.

FOTO

KOLEJKA 3

vs

Olchovia Olchowa - Victoria Czermin 3:3 (0:2)

Olchowa, 27.08.2017, niedziela godz. 14.00. Widzów 150.

Bramki: 0-1 J.Trzpis (29') 0-2 Kłos (36') 0-3 Warenda (48') 1-3 (53') 2-3 (62') 3-3 (72')

Victoria: Petrykowski - Warenda, Świst, Polak, A.Trzpis - Abramowicz (75' Głodzik), Soboń (60' Bierzyński), Kłos, Pękala - Ciuła, J.Trzpis (69' Czaja)

Remis po meczu, który miał dwa oblicza. Po prawie godzinie gry kibice Victorii nawet w najczarniejszych scenariuszach nie przewidywali, że Czermin w tym meczu może stracić punkty. A jednak, mecz trwa 90 minut i przez całe 90 minut trzeba być maksymalnie skoncentrowanym niezależnie od wyniku na boisku. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Victorii. Już w 16 minucie Ciuła bliski był zdobycia bramki jednak jego strzał z przed linii pola karnego minął nieznacznie poprzeczkę. W 22 minucie słupek uratował miejscowych po akcji Kłosa. W końcu w 29 aktywny Kłos przeprowadził akcję prawą stroną dograł idealnie do wychodzącego na czystą pozycję Kuby Trzpisa a ten  bez problemów ze spokojem pokonał bramkarza Olchovii. Po upływie kilku następnych minut było już 2-0 dla Czermina. Kłos w zamieszaniu podbramkowym z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. W odpowiedzi gospodarze w 41 minucie groźnie zaatakowali lecz na posterunku był Petrykowski, który instynktownie obronił strzał z kilku metrów wybijając piłkę na rzut rożny. Po zmianie stron po szybko rozegranym rzucie rożnym Ciuła podał do Warendy a ten podwyższył prowadzenie strzałem z 5 metrów pod poprzeczkę. Wtedy wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego. Jedna sytuacja odmieniła całkowicie przebieg wydarzeń. Otóż gospodarze wrócili do gry po kapitalnym, fantastycznym, niesamowitym uderzeniu z rzutu wolnego z 25 metrów. To był gol stadiony świata. Piłka potężnie uderzona trafiła w samo okienko bramki Petrykowskiego. Gospodarze poszli za ciosem  i w 62 minucie zdobyli gola kontaktowego w zamieszaniu podbramkowym. Olchovia atakowała dalej dążąc do wyrównania i dopięła swego w 72 minucie. Pomimo starań zarówno jednych jak i drugich  mecz zakończył się podziałem punktów z czego z całą pewnością bardziej zadowoleni byli gospodarze. W końcu nie codziennie odrabia się wynik z 0-3.

FOTO

KOLEJKA 4

vs

Victoria Czermin - Raniżovia Raniżów 4:0 (1:0)

Czermin, 30.08.2017, środa godz. 17.30. Widzów 100.

Bramki: 1-0 Soboń (14') 2-0 Ciuła (56') 3-0 J.Trzpis (70') 4-0 Bielik (79')

Victoria: Petrykowski - Świst, A.Trzpis, Purski, Warenda (80' Swół) - Kłos (72' Czaja), Abramowicz (80' Juras), Krężel (52' Bielik), Polak - Soboń (65' J.Trzpis), Bierzyński (52' Ciuła)

Zdecydowane zwycięstwo Victorii nad kolejnym beniaminkiem Raniżovią Raniżów. Po meczu w Olchowej piłkarze Czermina chcieli pokazać, że tamten mecz to tylko wypadek przy pracy i przystąpili do rywalizacji z Raniżowią z pełną determinacją i zaangażowaniem. Przyjezdni, którzy do tej pory nie przegrali meczu i zdobyli tyle samo punktów co Czermin również nie zamierzali łatwo oddać pola co sprawiło, że kibice obejrzeli naprawdę bardzo dobre i emocjonujące widowisko toczone w szybkim tempie. Z tym, że w drugiej połowie stroną zdecydowanie przeważającą byli już piłkarze Victorii. Wynik meczu otworzył Soboń, który został obsłużony idealnym prostopadłym podaniem przez Abramowicza i w sytuacji sam na sam uderzył mocno pod poprzeczkę. Potem goście ruszyli śmielej do przodu i o mały włos nie doprowadziliby do wyrównania. W 30 minucie bomba posłana z 25 metrów wylądowała na słupku bramki Petrykowskiego. Druga połowa gry to już popis w wykonaniu Victorii, w którym główne role odegrali zawodnicy wprowadzeni po przerwie. Raz po raz kotłowało się pod bramką Raniżowa.  Na 2-0 rezultat podwyższył Ciuła, który otrzymał podanie od Kłosa i z kilku metrów pokonał bramkarza przyjezdnych. W 70 minucie Ciuła przeprowadził rajd od połowy boiska zakończony nawinięciem obrońcy i podaniem do Kuby Trzpisa, który dopełnił formalności. Ostatni gol to popis Bielika, który w polu karnym zatańczył sambę z obrońcami Raniżowa zakończoną precyzyjnym strzałem z kilku metrów obok zdezorientowanego golkipera Raniżowa. W końcówce meczu goście mogli strzelić honorowego gola, ale albo zabrakło im skuteczności jak przy strzale głową z 84 minuty, albo Petrykowski popisał się refleksem broniąc strzał napastnika Raniżowa z kilku metrów nogami.

Kolejny mecz już w sobotę 2 września w Widełce o godzinie 17.00.

FOTO

KOLEJKA 5

vs

Wilga Widełka - Victoria Czermin 0:3 (0:0)

Widełka, 02.09.2017, sobota godz. 17.00. Widzów 50.

Bramki: 0-1 Kłos (73') 0-2 J.Trzpis (76') 0-3 J.Trzpis (87')

Victoria: Petrykowski - Warenda, A.Trzis, Purski, Świst - Czaja (61' Bielik), Abramowicz, Polak, Kłos (82' Krężel) - Ciuła (61' Bierzyński), Głodzik (46' J.Trzpis)

Kolejne 3 punkty na koncie Victorii, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Worek z bramkami otworzył sie dopiero w ostatnim kwadransie gry. W pierwszej połowie goli zabrakło, a i okazji ku temu było niewiele. W 4 minucie miała miejsce pierwsza ofensywna akcja Victorii. Głodzik uderzył z 16 metrów ale bramkarz Widełki był na posterunku i sparował piłke na rzut rożny. Gospodarze odpowiedzieli strzałem z 14 metrów wybronionym przez Petrykowskiego. Pomimo przewagi Czermin nie wypracował jakiś klarownych okazji bramkowych, natomiast gospodarze w zasadzie ograniczali się do wybijania piłek " w przód" co jak się okazało było dość skuteczną taktyką. W drugiej połowie na boisku pojawił się Kuba Trzpis i gra ofensywna Victorii z minuty na minutę wyglądała coraz lepiej. Raz po raz sunęły na bramkę gospodarzy ataki Victorii. W 51 minucie poprzeczka uratowała miejscowych przed stratą bramki po strzale Trzpisa po podaniu Kłosa. I własnie ten duet zapewnił 3 punkty Victorii. W 73 Trzpis kapitalnie przedarł się lewą strona boiska i idelanie obsłużył Kłosa, który strzałem z pierwszej piłki z kilku metrów otworzył wynik spotkania. W 76 minucie miała miejsce dokładnie bliźniacza akcja, tylko Kłos z Trzpisem zamienili się rolami. W samej końcówce meczu po prostopadłym podaniu z głębi pola Kuba Trzpis wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik meczu.