Victoria Czermin - Radomyślanka Radomyśl 1:0 (0:0)

Czermin 22.05.2013  godz. 17.30. Widzów 250.

Bramka: 1:0 Abramowicz (53')

Victoria: Petrykowski - Pancerz, A.Trzpis, Pezda, Partyka - Abramowicz, Szrom, Sanecki, Słaby - Czaja (75 Soboń), Głodzik

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie przeważali goście, jednak grali nieskutecznie, a Victorii dopisywało szczęście, kiedy dwukrotnie piłka trafiła w słupek (w 7 i w 43 minucie). Po zmianie stron Victoria stworzyła kilka sytuacji pod bramką Radomyśla, pierwsza z nich w 53 minucie została zamieniona na gola przez Abramowicza, który w zamieszaniu podbramkowym z kilku metrów skierował piłkę do siatki przyjezdnych. W 85 minucie Victoria nie wykorzystała rzutu karnego, niefortunnym egzekutorem  jedenastki był Arek Trzpis.

FOTO

KOLEJKA 17

vs

Brzostowianka Brzostek -Victoria Czermin 0:0

Brzostek 14.04.2013 (niedziela) godzina 16.00

Pierwszy mecz Victorii w rundzie wiosennej zakończył się bezbramkowym remisem. W 10 minucie Polak (Victoria) nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu na Głodziku.

KOLEJKA 18

vs

Victoria Czermin - Start Wola Mielecka 2:0

bramki: 1-0 sam. (po strzale Partyki 7'), 2-0 Soboń (17')

Czermin 21.04.2013 (niedziela) godz. 11.00. Widzów 350.

Na inaugurację rundy wiosennej na własnym stadionie w Czerminie Victoria zainkasowała 3 punkty pokonując lokalnego rywala z Woli Mieleckiej. Obiekt w Czerminie zmienił się od jesieni -  oprócz bardzo dobrej murawy wykonano ogrodzenie oraz trybuny z krzesełkami na 270 miejsc oraz zainstalowano nowe boksy dla zawodników rezerwowych. Kibice Victorii, którzy licznie przybyli na mecz nie zawiedli się. Wyżej notowana Victoria pokonała Start Wola Mielecka 2-0 strzelając obie bramki już na początku meczu. Najpierw po podaniu Abramowicza nowy nabytek Victorii Partyka uderzył na bramkę z ostrego kąta i piłka po odbiciu od jednego z zawodników gości znalazła się w siatce. W 17 minucie wynik spotkania ustalił Soboń strzałem z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego, przy czym w tej sytuacji nie popisał się bramkarz przyjezdnych. W dalszej części gry Victoria kontrolowała przebieg wydarzeń na murawie i w końcówce mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie. W 84 minucie Kuba Trzpis trafił w słupek lobując interweniującego bramkarza.

FOTO

KOLEJKA 19

vs

Igloopol Dębica - Victoria Czermin 1:0

Dębica 27.04.2013 (sobota) godz.16.00

Bramka: 1-0 Dawid Rokita (50)

Victoria Czermin: Petrykowski - A.Trzpis, Pancerz, Partyka, Pezda (85 Słaby) - Abramowicz, Świst, Polak, Głodzik (82 Sanecki) - J.Trzpis (70 Czaja), Soboń

Niestety nie udało się wywieźć z trudnego terenu w Dębicy choćby punktu. Generalnie mecz na szczycie ligowej tabeli rozczarował szczególnie w pierwszej połowie. Victoria umiejętnie pilnowała dostępu do swej bramki a Igloopol atakował bardzo nieporadnie. Po przerwie pierwsza i w zasadzie jedyna składniejsza akcja w meczu dębiczan przyniosła gola, jak się później okazało na wagę trzech punktów dla Igloopolu. Czerminianie po stracie gola zaatakowali śmielej bramkę miejscowych ale nie udało się stworzyć żadnego poważnego zagrożenia. Za to gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale w doliczonym czasie po jednej z kontr trafili w poprzeczkę.

FOTO

Sprawozdanie z meczu Igloopol-Victoria oraz relacje z innych meczów mozna poczytać również na poratlu  http://www.futboldebicki.pl

KOLEJKA 20

vs

Victoria Czermin - Błękitni Ropczyce 0:2 (0:1)

Czermin 01.05.2013 (środa) godz.15.00. Widzów 150

Bramki: 0-1 (3), 0-2 (90+2)

Victoria: Petrykowski - Pancerz, Pezda, Partyka, A.Trzpis - Polak, Czaja (46 J.Trzpis), Głodzik (75 Słaby), Partyka  - Soboń, Abramowicz

Na razie nie wiedzie się Victorii w piłkarskim maratonie granym w majowym weekendzie. Czerminianie zanotowali drugą porażkę, tym razem z Błękitnymi Ropczyce. Goście to drużyna z czołówki ligowej tabeli, która do tej pory straciła najmniej bramek w lidze.
Mecz rozpoczął się bardzo źle dla Victorii. Już w 3 minucie Błękitni egzekwowali rzut wolny spod linii bocznej boiska. Dobra centra, złe krycie w polu karnym i Petrykowski przy precyzyjnym uderzeniu z głowy z 11 metrów był bezradny. Generalnie w przekroju całego meczu piłkarze z Ropczyc sprawiali lepsze wrażenie, Victoria próbowała atakować, ale bardzo trudno było dojść do jakichś klarownych sytuacji bramkowych. Druga bramka dla gości padła po kontrze  w doliczonym czasie gry, kiedy Victoria postawiła wszystko na jedną kartę. Tym samym Czermin zanotował pierwszą stratę punktów w bieżącym sezonie na własnym stadionie, który do tej pory był niezdobyty.

FOTO

KOLEJKA 21

vs

Sokół Kolbuszowa Dolna -Victoria Czermin 0:3

Kolbuszowa Dolna 03.05.2013 (piatek) godzina 16.00 (przerwany w 28 minucie przy stanie 0:1dla Victorii)

Wznowiony 15.05.2013 o godz. 17.30

Bramki zdobyli: Tomasz Abramowicz i Jakub Trzpis (2)

KOLEJKA 22

vs

Victoria Czermin - Raniżovia Raniżów 2:0 (1:0)

Czermin 05.05.2013 niedziela godz. 17.00. Widzów 200

bramki: 1-0 Kuba Trzpis (30), 2-0 Sanecki (81)

Victoria: Petrykowski – Sanecki (88 Słaby), Pancerz, A.Trzpis, Szrom (70 Jachym) – Abramowicz, Polak, Partyka, Polak – Soboń, J.Trzpis (85 Czaja)

Na zakończenie piłkarskiego maratonu Victoria podejmowała zespół Raniżovii i pewnie sięgnęła po trzy punkty. Mecz dobrze się oglądało ponieważ obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, z czego zdecydowaną większość stworzyli gospodarze. W 30 minucie po ładnej akcji bardzo dobrze dysponowany tego dnia Kuba Trzpis pokonał strzałem z bliskiej odległości bramkarza Raniżowa. Chwilę potem Polak mógł i powinien podwyższyć prowadzenie lecz w doskonałej sytuacji przestrzelił. W 43 minucie przyjezdni mogli doprowadzić do wyrównania, na szczęście Petrykowski kapitalną paradą obronił strzał z 10 metra. Po zmianie stron Victoria stworzyła kilka bardzo dobrych okazji na podwyższenie rezultatu, ale na bramkę kibice musieli czekać do 81 minuty. Wtedy to Sanecki zamknął ładnie akcje Kuby Trzpisa i strzałem z kilkunastu metrów ustalił wynik meczu.

KOLEJKA 23

vs

Zryw Dzikowiec- Victoria Czermin 0:1 (0:1)

Dzikowiec 12.05.2013 (niedziela) godz.17.00

Bramka: 0-1 Abramowicz (37' z rzutu wolnego)

KOLEJKA 24

vs

Victoria Czermin - Wisłoka Dębica 2:3 (0:1)

Czermin 19.05.2013 godz. 11.00. Widzów 400 (70 z Dębicy)

Bramki: 0-1 Kantor (10), 1-1 Soboń (47), 2-1 Soboń (61), 2-2 Barycza (89), 2-3 Juskiewicz (90+5)

Victoria: Petrykowski - Partyka, Pancerz, Świst, A.Trzpis - Polak, Jachym,  Słaby (75 Hull), Abramowicz - Soboń, J.Trzpis (85 Krukowski)

Dramat piłkarzy Victorii w ostatnich minutach meczu! Victoria zagrała bardzo dobry mecz i była bardzo bliska sprawienia niespodzianki i ogrania jednego z głównych pretendentów do awansu. Zabrakło szczęścia i...no właśnie.
W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy z Dębicy. Już w 10 minucie objęli prowadzenie po precyzyjnym strzale z kilkunastu metrów, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 23 minucie mogło być 0:2. Piłka po strzale najlepszego na boisku zawodnika gości  (autora bramki z rzutu wolnego w ostatniej akcji meczu) trafiła w poprzeczkę. Victoria odpowiedziała w 30 minucie - uderzenie Arka Trzpisa z najwyższym trudem obronił bramkarz Wisłoki.
Po zmianie stron pierwsza akcja Victorii przyniosła wyrównanie. Soboń wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Kwadrans później koszmarny błąd popełnił golkiper Wisłoki z czego skorzystał  Soboń i Victoria wyszła na prowadzenie. Wisłoka rzuciła się do odrabiania strat ale czyniła to mało przekonująco, a jeśli już dochodziła do jakiejś lepszej sytuacji to w bramce na posterunku był Petrykowski. Gdy wydawało się, że Victoria dowiezie trzy punkty do końcowego gwizdka, najpierw w zamieszaniu padł wyrównujący gol, potem arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowych 90, a bramka dająca zwycięstwo gościom padła w 95 minucie postrzale z rzutu wolnego z około 20 metra.
PS. Drobny komentarz do opisu na stronie Wisłoki Dębica. Karnego na Baryczy nie było. Wiem bo stałem od tego miejsca 20 metrów. Był faul, owszem, sędzia go nie odgwizdał, ale z metr od linii pola karnego. Wygraliście, bo arbiter doliczył 5 minut a nie 3, które wyraźnie pokazał.

FOTO

KOLEJKA 25

vs

Pogórze Wielopole Skrzyńskie - Victoria Czermin 1:1

Wielopole 25.05.2013 (sobota) godz.17.00

Bramki: 1:0 (47'), 1:1 Marcin Knap (89')

Victoria: Petrykowski - A.Trzpis, Sanecki, Pezda, Partyka - Głodzik, Szrom, Słaby, Hull(46 Polak) - Czaja (75 Strycharz), Krukowski (80 Knap)

Victoria bez kilku podstawowych graczy wywiozła punkt z trudnego terenu z Wielopola. Z różnych przyczyn nie mogli w meczu z Pogórzem wystąpić: Abramowicz, Pancerz, Świst, Polak, Trzpis i Soboń. Zastąpili ich młodzieżowcy, którzy spisali się bardzo dobrze.
Pierwsza połowa toczyła się głównie w środku pola w trudnych warunkach gdyż na kwadrans przed rozpoczęciem meczu mocno się rozpadało. Po przerwie przestało padać i od razu na boisku zaczęło się coś dziać. Do ataku ruszyli gospodarze i już w 2 minucie po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie po bardzo ładnym strzale z 18 metrów, po którym Petrykowski był bez szans. Potem gospodarze mieli jeszcze kilka świetnych okazji na podwyższenie rezultatu, lecz Petrykowski wspomagany przez defensorów nie pozwolili na utratę bramki. Victoria natomiast postawiła w końcowym kwadransie wszystko na jedną kartę i na minutę przed końcem za sprawą młodzieżowca Knapa strzeliła bramkę na wagę jednego punktu - Petrykowski egzekwował rzut wolny z około 50 metra, mocno zagrana w pole karne piłka odbiła się od słupka i trafiła na głowę wspomnianego Knapa, który z bliska skierowałł piłkę do siatki. Podsumowując gratulacje dla młodzieży za podjęcie walki i dobry występ.

FOTO

KOLEJKA 26

vs

Victoria Czermin - Lechia Sędziszów Małopolski 0:1

Czermin 30.05.2013 (czwartek) godz. 17.00. Widzów 250

Bramka: 0:1 (88')

Victoria: Petrykowski - Sanecki, Pancerz, Partyka, A.Trzpis - Głodzik, Abramowicz, Słaby (45' Polak), Szrom (72' Pezda) - Soboń, Krukowski (45' J.Trzpis 85' Czaja)

Mecz Victoria kontra Lechia rozegrany był w bardzo trudnych warunkach (patrz zdjęcia) - na godzinę przed pierwszym gwizdkiem arbitra nad Czerminem przeszła burza. Do tych trudnych warunków lepiej przystosowali się goście, ale swoją wyższość udokumentowali dopiero w końcówce meczu strzelając bramkę głową z 5 metrów po ładnym dośrodkowaniu z prawej flanki. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie, a obydwu drużynom z  trudem udało się konstruować składne akcje, które kończone byłyby strzałem na bramkę.

FOTO

KOLEJKA 27

vs

Czarnovia Czarna - Victoria Czermin 3:1 (0:1)

Bramkę dla Victorii zdobył Albert Krukowski

Czarna 02.06.2013 (niedziela) godz 17.00

KOLEJKA 28

vs

Victoria Czermin - Wisłok Wiśniowa 2:0 (0:0)

Czermin 09.06.2013 (niedziela) godz.11.00. Widzów 150

Bramki: 1:0 Abramowicz (85', wolny), 2:0 Hul (89')

Victoria: Petrykowski - A.Trzpis, Pancerz, Partyka, Sanecki - Soboń, Abramowicz, Słaby (75' Czaja), Hul - Głodzik. Krukowski

Mecz sąsiadów z górnych rejonów tabeli nie był porywającym widowiskiem. Gra toczona w upale głównie w środku pola nie powodowała szczególnego zagrożenia pod obiema bramkami. W pierwszej części Hul w 33 i 37 minucie miał dwie okazje na zdobycie bramki, jednak najpierw strzelił nad poprzeczką, a potem trafił w słupek. Goście odpowiedzieli w 44 minucie, kiedy to stworzyli najlepszą okazję w meczu - piłka po strzale głową poszybowała nad poprzeczką. W drugiej części w zasadzie nic się nie działo, aż do 85 minuty. Wtedy to przed polem karnym faulowany był Głodzik. Rzut wolny z około 18 metrów precyzyjnym strzałem przy słupku na gola zamienił Abramowicz. Tuż przed końcem meczu Hul wykończył kontratak Victorii uderzeniem z 15 metrów i po dwóch kolejnych meczach bez zdobyczy punktowej Victoria zainkasowała 3 punkty, zapewniając sobie tym samym  4 miejsce na koniec sezonu i mając jeszcze matematyczne szanse na miejsce trzecie, które zajmuje na tę chwilę drużyna z Ropczyc.

FOTO

KOLEJKA 29

vs

Victoria Czermin - Chemik Pustków 3:1 (0:1)

Czermin 15.06.2013 godz.17.00 (sobota). Widzów 100

Bramki: 0:1 Kulig (7, karny), 1:1 Soboń (86, karny), 2:1 Abramowicz (90, wolny), 3:1 Knap (90+3)

Victoria: Burakowski - Pancerz, Partyka, A.Trzpis, Sanecki - Słaby (70 Czaja), Abramowicz, Hul, Krukowski (46 Polak) - Głodzik (80 Knap), Soboń

Mecz z Chemikiem miał swoją dramaturgię. Już na samym początku w 5 minucie Głodzik wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany i goście musieli kontynuować grę w 10 gdyż arbiter pokazał czerwony kartonik Kądzielawie. Chwilę potem to przyjezdni cieszyli się z bramki. Partyka niefortunnie interweniował w polu karnym i sędzia wskazał na wapno - jedenastkę na gola zamienił Kulig. Prawdziwe emocje zaczęły się w ostatnich 10 minutach meczu, kiedy Chemik nieco opadł z sił. Sygnał do ataku dał Soboń. Najpierw przeprowadził błyskotliwy rajd mijając kolejnych zawodników gości, jednak Wardzała zdołał jeszcze uchronić swój zespół od utraty gola. Później jednak był już bezradny. W 86 minucie nieprzepisowo w polu karnym przytrzymywany był Hul i Czermin wyrównał z karnego po strzale Sobonia. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry tuż przed linią pola karnego faulowany był Soboń. Rzut wolny egzekwował niezawodny w takich sytuacjach Abramowicz i Victoria wyszła na prowadzenie, które w dosłownie w ostatniej akcji meczu podwyższył Knap strzelając nie do obrony z 12 metrów.

KOLEJKA 30

vs

Kaskada Kamionka - Victoria Czermin 2:4 (0:0)

Kamionka 22.06.2013 (sobota) godz 17.00

Bramki dla Victorii zdobyli: Marcin Knap, Kamil Polak, Dariusz Sanecki, Arkadiusz Trzpis

Sensacyjnie zakończyła się 30 kolejka V ligi grupy dębickiej. Igloopol Dębica przegrał na własnym stadionie z Pogórzem Wielopole, tym samym pogrzebał sobie szanse na awans. Wisłoka Dębica wygrywając w Ropczycach 4:3 (przegrywała do przerwy 3:1) rzutem na taśmę wyprzedziła drużynę Igloopolu o 1 punkt. Wynik ten był bardzo korzystny dla Victorii, gdyż ta wygrywając 4:2 w Kamionce zapewniła sobie  3 miejsce w rozgrywkach w V lidze, najwyższe w historii drużyny z Czermina. Gratulujemy drużynie, piłkarzom, sponsorom, zarządowi drużyny i kibicom za wspaniałe dopingowanie. GRATULACJE !!!